Horoskop z kart tarota

Horoskop z kart tarota

Stawianie kart Tarota oraz ich późniejsze interpretowanie to wędrówka w zgliszcza symboliki, magii liczb i haseł. Nim spróbujesz wykonać horoskop z kart tarota, powinnaś dokładnie zapoznać się z całą talią i znaczeniem poszczególnych kart. Możesz się oczywiście posiłkować książkami, czy Internetem. Jednak wraz z nabieraniem doświadczenia, pewne rzeczy po prostu zapisują się w naszej pamięci. Ba! Rozkłady tarota potrafią uwolnić w nas pewien instynkt – hybrydę dedukcji i łączenia ze sobą niektórych informacji.

Poniższy wpis jest krótkim opracowaniem zagadnień z książki V. Constantino, Tarot Księżycowy. Możesz zauważyć, że niektóre karty często się pojawiają; może to oznaczać pewne bieżące aspekty lub określonych ludzi czy sytuacje w twoim życiu. Czasami jakaś karta będzie się stale pojawiała do czasu, aż jej znaczenie nie nie zostanie w pełni zrozumiane. Należy zwracać uwagę na powtarzające się schematy i tematy.

Odczytywanie Kart Tarota

Spostrzegawczość pozwala na zauważenie subtelności, takich jak wymiana spojrzeń pomiędzy ludźmi i zwierzętami na kartach. Wszelki symbolizm na kartach, jak symbole archetypowe, motyle lub zwierzęta, również mogą okazać się odkrywcze. Warto zaznajomić się także z podstawowymi kolorami występującymi w kartach tarota – mogą się one różnić zależnie od talii, jednak symbolika pozostaje tożsama. Jest to szczególnie ważne, jeśli regularnie wykonujesz horoskop z kart tarota. Odprawiając rytuał miłosny możesz wpływać na klarowność rozkładu kart.

Kolory w Tarocie

Pentakle
Żywioł: Ziemia
Kierunek: Północ
Archanioł: Uriel
Reprezentuje: Obszar materialny, finanse, bogactwo, dom, własność, biznes, zdrowie, fizyczność
Kolory odpowiadające: Karo, denary, monety

Miecze
Żywioł: Powietrze
Kierunek: Wschód
Archanioł: Rafael
Reprezentuje: Intelekt, myślenie, komunikację, logikę, umysł, analizę, ambicję
Kolory odpowiadające: Pik, włócznie,piki

Buławy
Żywioł: Ogień
Kierunek: Południe
Archanioł: Michael
Reprezentuje: Wolę, pasję, manifestowanie się, rozwój, siłę osobistą, ducha, motywację, energię, pracę i karierę
Kolory odpowiadające: Trefl, pałki, różdżki, kije, berła, pochodnie

Puchary
Żywioł: Woda
Kierunek: Zachód
Archanioł: Gabriel
Reprezentuje: Emocje, miłość, uczucie, intuicję, refleksję, współczucie, serce, relacje
Kolory odpowiadające: Kier, kielichy, naczynia

horoskop z kart tarota

Horoskop z kart tarota – figura

Twoja własna intuicja jest najpotężniejszym narzędziem jakim dysponujesz. Warto także posiłkować się znaczeniem kart podług figur, które się na na nich znajdują albo skorzystać z usługi tarot online.

Giermkowie: Młoda osoba, rozwijająca się osobowość; może wska- zywać na wiadomości, informacje, początki jakiejś sytuacji, naiwność, idealizm.

Rycerze: Młody dorosły; może wskazywać na znaczący ruch, po- dróż, działanie, komunikację.

Królowe: Figury matczyne, kobiety, które osiągnęły dojrzałość; może wskazywać na wsparcie, opiekowanie się, kobiece przywództwo i władzę.

Królowie: Figury ojcowskie, dojrzali mężczyźni, męskie wsparcie, przywództwo i władza

Interesuje Cię ezoteryka?

Więcej wpisów

Interesuje Cię ezoteryka?

Więcej wpisów

Shopping Cart
Scroll to Top